Dlaczego antygona jest postacią tragiczną

Pobierz

Musiała dokonać wyboru między dwoma racjami, z których obie były równie ważne jak i sprzeczne.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. W języku potocznym często mówimy o czymś tragicznym, jako bardzo złym.. Proszę o ok. 3 mocne argumenty, lub więcej.. Z dramatu Sofoklesa ,,Antygona".. Na czym polega tragizm Antygony?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćDlaczego Antygona była postacią tragiczną?. Na początku warto zastanowić się nad samym znaczeniem słowa "postać tragiczna".. Przede wszystkim Antygona to kobieta pochodząca z przeklętego rodu Labdakidów, więc i na niej ciąży klątwa bogów.. Filmy.. :) Dziękuję i bardzo proszę o pomoc!. Antygona musi wybrać między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą.. Ma do wyboru prawo boskie, czyli pochowanie brata uznanego za zdrajcę i w skutku czego śmierć albo usłuchanie się rozkazu Kreona i pozostawienie Polinejka bez pochówku w skutku czego jego dusza błąkała by się, ponieważ dusza osoby, która nie została pochowana nie mogła przejść bram Hadesu.Grafika.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną..

Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.

Jak wyżej.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.80% Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Myślę, że na podstawie wyżej przytoczonych argumentów udało mi się udowodnić, że Antygona byłą postacią tragiczną.. Była postacią tragiczną co znaczy, że osiągnięcie zamierzonych celów możliwe jest tylko poprzez czyny niosące fatalne skutki w życiu ziemskim.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Antygona wie o tym, podkreśla, że jest "klątwą brzemienna" i pokornie godzi się na swój los, nie walczy tak jak Edyp, jej ojciec.. Mam zadanie: Dlaczego Antygona byla postacią tragiczną (oceń tę postać, zastosuj cytaty) wiem wszystko tylko nie umiem zacząć :D jakby ktoś mógł mi napisać ładny początek tego wypracowania :) dzieki z gory ;dDlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Jedną z cech dramatu klasycznego był właśnie tragizm postaci, więc od samego początku wiedzieliśmy, że jakkolwiek nie postąpiłby główny bohater, czyli Antygona, to i tak jest skazany na klęskę.Czy tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa spełnia warunki podane w tej definicji/ Myślę, że tak, co postaram się wykazać w tej pracy..

85% Kto twoim zdaniem w dramacie "Antygona" jest postacią tragiczną?

Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Czy Antygona to bohaterka tragiczna.. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.Dlaczego Antygona - bohaterka tragedii Sofoklesa - jest postacią tragiczną?. W literaturze zaś "tragizm" przybiera inny, głębszy wymiar.. Jest jej przeznaczone cierpienie, katastrofa.. poświęcenia.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.konflikt tragiczny-- sprzeczność między wartoścismi, króre muszą wybrać bohaterowie tragiczni.. miałam to 3 lata temu na polskim.. heh Antygona jest postacią tragiczną.Bez względu na to jaką drogę postepowania wybierze, jest skazana na przegraną.Jeżeli Antygona nie usłucha rozkazu poniesie straszliwą karę.Jeśli zaś podporządkuje się rozkazowi .Antygona jest postacią tragiczną o czym świadczy konflikt tragiczny, przed którym postawiona jest jej postać..

Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?

Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.. Antygona wybrała tą drogę gdyż uważała ją zaMusiał bowiem wybrać co jest dla niego ważniejsze: rodzina czy władza?. Antygona zgodnie z nakazami bogów, ale wbrew woli Kreona dokonuje pochówku zwłok brata.Kto jest postacią bardziej tragiczną: Antygona czy Kreon.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Stanęła w sytuacji, w której musi dokonać wyboru, ale każdy wybór przyniesie jej klęskę, dlaczego?. Jedną z przyczyn konfliktów są dwa prawa: boskie i ziemski państwowe.. Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?. Wybrał to drugie, co w rezultacie miało tragiczne konsekwencje, bowiem Antygona popełniła samobójstwo, wieszając się na własnej chustce, jej niedoszły mąż Hajmon zabił się sztyletem z wielkiego żalu, zaś jego matka Euredyka również odbiera sobie życie z rozpaczy spowodowanej utratą syna.. 87% Kto jest postacią bardziej tragiczną: Antygona czy Kreon.Podaj kilka argumentów - dlaczego Antygona jest postacią tragiczną?. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt