Numer alarmowy 112 praca plastyczna

Pobierz

69 z nich nie spełniało wymogów formalnych.. STRAŻAK Pożar, pożar, straszna sprawa dym widać w oddali.Numer alarmowy Służba ustawowo powołana do niesienia pomocy; Numery alarmowe w Polsce; 112: Centrum Powiadamiania Ratunkowego - ogólnoeuropejski numer alarmowy: 999: Pogotowie Ratunkowe: 998: Państwowa Straż Pożarna: 997: Policja - dzwoniąc na ten numer, połączenie zostanie automatycznie przekierowane na numer 112: 996Konkurs plastyczny, którego tematyką jest praca służb ratunkowych, to kolejna propozycja obchodzenia Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112.. Doprowadź wóz strażacki do pożaru - karta pracy do druku Numer 112 - połącz kropki Ważne numery i pojazdy Telefony alarmowe - kolorowanka do druku Numery alarmowe i pojazdy uprzywilejowane - kolorowanka Numer alarmowy 112 - do wycięcia Przedstawiciele służb ratunkowych - kolorowanka .. Mapa strony; Opracowanie: Szkolnastrona.pl Przejdź do góryW środę przedszkolaki wysłuchają wiersza "Ważne numery", poznają numery telefonów alarmowych oraz poćwiczą przyporządkowywanie numeru do zaistniałej niebezpiecznej sytuacji.. 999 - W jakich sytuacjach dzwonimy na Pogotowie Ratunkowe?. Pozdrawiam Iwona Borkowska .Tematyka prac powinna nawiązywać do zadań związanych z obsługą zgłoszeń alarmowych wpływających na numer alarmowy 112.. W części plastycznej Konkursu prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.)..

Czy wszystkie brzdące znają numer alarmowy 112?

Wiedza na temat, jak działa System Powiadamiania Ratunkowego w Polsce.Zapraszając dzieci z warszawskich szkół do konkursu plastycznego chcemy z jednej strony rozwijać aktywność twórczą dzieci, a z drugiej - propagować wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112, co bezpośrednio przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas udzielania pomocy.Numer alarmowy 112 - "Na Podlasiu, .. Numer alarmowy 112 - wojewódzki konkurs plastyczny Kategoria: Wydarzenia oddz.. 5-letnich: Drodzy Rodzice, w związku ze zbliżającym się początkiem roku przedszkolnego 2021/2022 przekazuję Państwu informację na temat wyprawki przedszkolnej dla grupy Misie: blok techniczny A4; blok techniczny biały A4; 2 kleje (Amos lub Bic - niestety inne kleje bardzo szybko wysychają)Na konkurs plastyczny "Prawidłowe korzystanie z numeru alarmowego 112" nadesłano 254 prac.. Konkurs -zasadyDzień Numeru Alarmowego -10 swiattomskiego Bawimy się/projekty DIY, Nauka przez zabawę, Prace plastyczne, Recenzje, porady, Zabawy plastyczne Na pomoc!. Komisja zadecydowała o wyborze wyróżnienia z prac ..

Przypinanie na tablicę odpowiednich pojazdów a pod nimi numerów alarmowych.

Kolorowanki 112 TUTAJ Karty pracy z numerem 112 Potrafię wezwać pomoc Tutaj znajdziecie kilka możliwości w zależności od wieku dzieci: poprawianie po śladzie kolorowanie telefonu, numeru i zaznaczenie klawiszy potrzebnych do wybrania numeruprojekt lub prototyp maskotki lub gadżetu promującego numer alarmowy 112; hasło promujące właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112 Prace konkursowe będą przyjmowane do piątku, 4 lutego 2022 roku włącznie, w siedzibie organizatora (Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul.3.. 112 Numery Alarmowe Każdego roku 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.Konkurs plastyczny promujący numer alarmowy 112. przez Emilia Hajduk · 13 lutego 2018 Z okazji obchodów w naszej szkole Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 Samorząd Uczniowski SP zorganizował konkurs plastyczny na plakat promujący numer 112.. Znajomość ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112 i umiejętność samodzielnego wykonanie połączenia z telefonu z klawiaturą oraz ze smartfonu.. Jeżeli dzieci podadzą nu-mery 997, 998, 999, to potwierdza i mówi, który numer do której służby pasuje, ale skupia się na numerze 112- Jaki jest numer telefonu na Pogotowie Ratunkowe?. Nagrody .praca plastyczna pamięć .. Nr alarmowy 112 Nauczyciel pyta dzieci, czy wiedzą, jak należy wezwać policję, karetkę, straż pożarną..

· Żeby wezwać pomoc można również zadzwonić z telefonu komórkowego pod numer 112.

Dzielenie na sylaby nazw : Policja, Pogotowie, Straż Pożarna.. Rozwiązywanie zagadek o straży pożarnej, pogotowiu, policji.. 4.Znajomość ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112 i umiejętność samodzielnego zgłoszenia zdarzenia alarmowego zgodnie ze schematem prawidłowego zgłaszania.. Bonusem jest fragment wiersza W. Chotomskiej "Gdy zamierzasz przejść przez ulicę" - warto jest zapoznać z nim dzieci.. Dokonywanie słusznego wyboru i nieużywanie 112 w celu zabawy.. Dowiedzą się jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie wypadku/zdarzenia oraz zapoznają się w pierwszą zwrotką i refrenem piosenki "112 numer alarmowy".celem konkursu plastycznego jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci, połączone z propagowaniem wiedzy na temat europejskiego numeru alarmowego 112 oraz kształtowaniem prawidłowych postaw i właściwych zachowań w podejmowaniu decyzji podczas niesienia pomocy - w codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa …Tematyka prac powinna nawiązywać do zadań związanych z obsługą zgłoszeń alarmowych wpływających na numer alarmowy 112.. Umiejętność określenia, które zdarzenia oraz sytuacje są alarmowe i wymagają zgłoszenia pod numerem alarmowym 112..

- Ułożenie numeru 112 między gotowe plakaty.Możecie wybrać z dwóch szablonów numeru 112.

Docenione zostały prace: Katarzyny Boratyńskiej z klasy 3c pod opieką mgr Małgorzaty Przesmyckiej oraz dzieci z klasy 1a: Aleksandy Gosk, Wiktorii Gabrel, Natalii Łozdowskiej, Kacpra .Wymieniamy i zapisujemy do zeszytu wszystkie numery alarmowe:112 - numer alarmowy,999- pogotowie ratunkowe, 998- straż pożarna,997- policja.. ( dodatkowo nr 112) Rozmowa na temat w jakich sytuacjach informujemy dane instytucje.. Warto jednak pomyśleć o poinformowaniu uczniów i ustaleniu terminu oddawania prac stosownie szybciej, tak, aby 11 lutego móc uroczyście ogłosić jego wyniki.Jak dzwonić pod numer alarmowy?. Jeśli nie, to jest okazja poznać naszą piosenkę o numerze alarmowym.Inne numery alarmowe; Wskazówki i informacje; Projekty Wstecz.. Przejazdy kolejowo - drogowe; EENA - Europejskie Stowarzyszenie Numeru Alarmowego 112; Nielegalne treści w Internecie; eCall - ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania; Aplikacja mobilna Alarm112; 116 111 - Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży + 48 222 309 900 Numer SOS - Linia Pomocy Pokrzywdzonym; System DOKUMENTY ZASTRZEŻONEZapraszając dzieci z lubuskich szkół do konkursu plastycznego chcemy z jednej strony rozwijać aktywność twórczą dzieci, a z drugiej - propagować wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112, co bezpośrednio przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas udzielania pomocy.. Łatwy do zapamiętania i wpada w ucho, a przy tym zawiera .Praca z całą grupą.. Nowi Tropiciele ćwiczenia strona 62,63.. Dzieci mogą go pokolorować lub czymś wykleić dla utrwalenia.. W części plastycznej Konkursu prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.).. Prace można podziwiać na korytarzach szkolnych na parterze i I piętrze.. Umiejętność oszacowania ryzyka i unikanie niebezpiecznych form zabawy, które prowadzą do wypadków.. Jak podkreśla Tomach Chojecki, kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach, świadomość społeczeństwa na temat numeru 112 jest coraz większa.Teczka na prace - z ubiegłego roku może być..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt