Opisz korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki

Pobierz

Nie zapominajmy, że Internet jest medium.definiuje pojęcia takie jak: wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, chmura obliczeniowa, automatyzacja, robotyka, druk 3D, wymienia zagrożenia związane z rozwojem technologii i jej powszechnego stosowania w różnych dziedzinach życia, wymienia rodzaje licencji oprogramowania, usług oraz różnego rodzaju dzieł cyfrowych.Rozwój intelektualny młodego człowieka powinien dążyć do nabycia umiejętności świadomych wyborów i odnoszenia korzyści z ogromu docierających do niego informacji.. Informatyka jako odrębna nauka została uznana w latach sześćdziesiątych XX wieku, ale jej geneza sięga już XVII - XIX wieku.. - Nauka przez internet.. Prowadzenie reklamy w sieci dotyczy nie tylko firm ale również osób.. - Darmowa komunikacja z przyjaciółmi (e-mail, komunikatory) - Możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu.. Komputery są konkurencją dla bibliotek.. 2009-09-21 20:33:3480% Korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu 78% Zagrożenia wynikające z korzystania z internetu 83% Bezpieczeństwo pracy w sieci, oraz zagrożenia 85% Bezpieczeństwo pracy w sieci oraz zagorożenia 85% ''Problemy społeczno - prawne w informatyce'' Polecane teksty:To wszystko jest czynione dla zastosowań w każdej niemalże dziedzinie życia i działania człowieka..

Korzyści i Zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki.

Teresa Mierzwińska, Cezary Sułkowski.. K: - łatwy dostęp do informacji.. • Promowanie w sieci internetowej daje sporo możliwości.. Wiele z nich wytwarza szkodliwe pola elektromagnetyczne.docplayer.plObok niewątpliwych osiągnięć technologii informacyjnej można zauważyć efekty niekorzystne, m.in. widoczny pośpiech, zagrażający zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.. Wydaje się, że wszystkie rodzaje zagrożeń zazębiają się nawzajem, wręcz nakładają, stanowiąc poważny problem, na który szczególną uwagę powinni zwracać .ROZKŁAD MATERIAŁU Z INFORMATYKI DKOS-5002-85/03; klasa 4..

Korzyści i zagrożenia wynikające z szybkiego rozwoju TI.

możliwość pobierania każdego rodzaju plików.Wymień 4 korzyści wynikające z oglądania telewizji 2009-05-14 21:01:59; Wymieć korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju internetu?. Tak więc - jak wynika z definicji - zajmuje się informacją i jej obiegiem oraz odbiorem.Korzyści: - technika idzie do przodu, - wykonywanie operacji, takich jak skomplikowane obliczenia w bardzo krótkim czasie, - miejsce pracy dla wielu ludzi (bez wychodzenia z domu lub w firmie), - rozrywka poprzez gry, czytanie książek - E-book, oglądanie filmów, - łatwy i szybki sposób komunikacji - gg, facebook, skype, - Możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu .Jest wiele korzyści rozwoju technologii informacyjnej.. W związku z rozwojem środków transportu powstało mnóstwo zawodów z nimi związanych: kierowca, pilot, maszynista, nawigator, sternik.Wady Internetu.. Znajomość i rozumienie pojęć (słów), czyli: Wszystkie dane otrzymane w bardzo krótkim czasie w sieci łatwo jest zużytkować.KONIEC Dla ducha i umysłu Dla ciała dziękuje za prezentacje i z góry przepraszam za przekleństwa aczkolwiek taka jest prawda prezentacje wykonał: "Miłosz Staniecki" 1.Wady wzroku 2.Wady postawy skrzywienie i bóle kregosłupa 3.Bóle głowy , zmęczenie 4.Nadwyrężenie mięśniUtwórz nowy dokument tekstowy Opisz korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki powszechnego dostępu do informacji oraz wyjaśnij zagrożenie związane z uzależnieniem się od komputera w dokumencie Zastosuj poznane zasady formatowania i reguł tekstu tekstu Umieść w dwóch kolumnach w jednej Opisz korzyści a w drugiej zagrożenia in progress 0TI- technologia informacyjna..

Jednak mimo korzyści, niesie ona również zagrożenia.

Technologia informacyjna, która jest widoczna we wszystkich dziedzinach naszego życia, stwarza różnorodne możliwości i stawia wyzwania.Daje naj Utwórz nowy dokument tekstowy Opisz korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki powszechnego dostępu do informacji oraz wyjaśnij.. źródło: p.jankiewicz 2010-09-26 19:16:20 UTC #2.. Korzyści: - Łatwy dostęp do różnorakich informacji - Nauka przez internet - Darmowa komunikacja z przyjaciółmi (e-mail, komunikatory) - Możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu - Możliwość znalezienia pracy przez Internet - Praca przez .Daje naj Utwórz nowy dokument tekstowy Opisz korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki powszechnego dostępu do informacji oraz wyjaśnij zagrożenie związane z uzależnieniem się od komputera w dokumencie Zastosuj poznane zasady formatowania i reguł tekstu tekstu Umieść w dwóch kolumnach w jednej Opisz korzyści a w drugiej zagrożeniakorzyści -zdobywanie informacji -wymiany poglądów -przesyłania danych -zamawiana towarów konsumpcyjnych -dokonywania zakupu książek oraz innych publikacji Zagrożenia - Zagrożenia dla rozwoju intelektualnego - Wirusy, trojany, robaki, dialery - Agresywne aplikacje -łatwy dostęp do pornografii -zaburzenia w komunikowaniu się -wciągające gry -przestępstwa komputerowe -Zagrożenia wynikające z rozwoju komputerów i łatwego dostępu do informacji poleca 80% 1907 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze Zagrożenia fizyczne 1..

2009-09-27 10:43:53; Napisz korzyści wynikające z posiadania laptopa?

Niestety, Internet posiada również wiele wad, niosąc za sobą zagrożenia, wynikające z nierozsądnego korzystania z jego zasobów.. Zamierzone osiągnięcia uczniów zostały wyrażone w czterech poziomach, którym odpowiadają następujące oceny wyrażone w stopniach: Poziom A -ocena 2 i 3.. - Praca przez internet.Cele lekcji: Przedstawienie korzyści i zagrożeń wynikających z rozwoju informatyki.. Pierwszą wadą jest szerzenie się przestępczości w sieci, a dokładniej: plagiatów, łamania praw autorskich poprzez ściąganie plików filmowych i muzycznych jak również .Zagrożenia wynikające z rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnej ZA, czyli szanse PRZECIW, czyli zagrożenia Kontakty międzyludzkie ułatwianie kontaktów międzyludzkich zanik kontaktów bezpośrednich możliwośd poznawania wielu ludzi z odległych miejsc świata izolacja ludzi od społeczeostwaNiektórym, zwłaszcza nieśmiałym osobom łatwiej jest rozmawiać z kimś przez internetowe komunikatory, ponieważ wolą unikać bezpośredniego kontaktu.. Korzyści: - Łatwy dostęp do różnorakich informacji.. Porszę o minimum 4 myślniki/podpunkty.. Daje naj Utwórz nowy dokument tekstowy Opisz korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju informatyki powszechnego dostępu do informacji oraz wyjaśnij.. Punkty, za minimum 4 myślniki.. - Możliwość znalezienia pracy przez Internet.. NIE WIESZ- NIe PISZ !. Przede wszystkim urządzenia elektryczne, jakie są w naszym życiu codziennością powodują to, że jesteśmy od nich uzależnieni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt