Starożytność i średniowiecze sprawdzian

Pobierz

Zakres rozszerzony.. Postacie: I. Hektor -____ II.SPRAWDZIAN 1 h ROZDZIAŁ II: Starożytna Grecja 1. pytania "rozsypane" odpowiedzi; Łacińska nazwa średniowiecza to:Sprawdziany dla kl.I (analiza tekstów źródłowych) Starożytność, Średniowiecze - Lech Trzcionowski, Leszek Wojciechowski.. Antyczny Rzym , Część 1.. Dopasuj odpowiedzi w prawej kolumnie do pytań w lewej.. Styl walki rycerstwa średniowiecznego O chwale rycerza decydowało nie tyle zwycięstwo, ile to, jak walczył.. Podróże w dziejach.. P Zakres rozszerzony + podstawowy.. 476 - 1453 - upadek Cesarstwa Rzymskiego i zdobycie KonstantynopolaOdpowiedź c Komentarz Umowną [.. ]Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy ma ktoś sprawdzian z historii starożytność i średniowiecze klasa gimnazjum?ŚREDNIOWIECZE.. Rozdział II Średniowiecze - część pierwsza str. 124 - 168 Średniowiecze - część pierwsza.. 25.starożytność, średniowiecze, czasy nowożytne, epoka najnowsza, źródło historyczne - wymienia główne epoki historyczne.. Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki .Średniowiecze, sprawdzian.. Test składa się z pytań o najważniejsze daty w historii od starożytności do XVI wieku.. W dawniejszej literaturze przedmiotu zwykło się przyjmować, że antyk oznacza historię i kulturę krajów basenu Morza Śródziemnego, a w szczególności Grecji i Rzymu.Starożytność, średniowiecze..

Starożytność i średniowiecze \ I.

"Zrozumieć przeszłość.. Starożytność i średniowiecze , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plNazwa.. Grecja i Rzym; Starożytność.. Najstarsze dzieje Grecji - uwarunkowania naturalne starożytnej Grecji - transport i gospodarka Greków - cywilizacja minojska i jej osiągnięcia - cywilizacja mykeńska i jej osiągnięcia [TG] Mykeńczycy - wojna trojańska - "wieki ciemne" w dziejach starożytnej Grecjiustrój polityczny charakterystyczny dla późnego średniowiecza, powstały dzięki wyodrębnieniu zróżnicowanych grup społecznych, zwanych stanami.. Rozdziały 1.-12.. (starożytność i średniowiecze) Nr zadania 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Suma punktów Liczba punktów ZADANIE 1.. .Podróże w dziejach.. Dostarczały również rozrywki.. Co zapoczątkowało epokę starożytną?. Rozdział II Średniowiecze - część trzecia str. 189 - 220 Średniowiecze - część trzecia.III.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Starożytność i średniowiecze.. Klasa 1 część 1 na Uczę.pl.. Nowa Era • Sprawdziany • pliki użytkownika Sprawdziany-gimnazjum-liceum przechowywane w serwisie Chomikuj.plŚredniowieczne uniwersytety: - w Bolonii (Włochy) - najstarszy uniwersytet, powstał w 1088 roku, studiował na nim w końcu XV wieku Mikołaj Kopernik - w Cambridge (Anglia) - założony w 1209 roku, niemalże od swych początków rywalizował z Uniwersytetem w Oksfordzie - Akademia Krakowska - założona przez Kazimierza Wielkiego w 1364, w .Rozdział I Starożytność - starożytny Rzym str. 82 - 111 Starożytność - starożytny Rzym..

Starożytność i średniowiecze.

\ Część 1.. Starożytność i średniowiecze.. (0-2) Do podanych postaci z mitologii greckiej dobierz odpowiadające im archetypy.. Są to: Starożytność.. Czas trwania: Europa: V-XV w. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test "Pierwsze cywilizacje" - grupa A. Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Mare Integrans - Zbigniew Pilarczyk.. SPRAWDZIAN 1.. Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.. W państwach, w których panował, władzę monarszą stopniowo ograniczano na rzecz stanówZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Czy ma ktoś sprawdzian z historii starożytność i średniowiecze klasa gimnazjum?pilne!z góry dziękiPytanie 1 /39.. Część 1" to podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza.. Uniwersalizm epoki: Ówczesna Europa dążyła do wyznaczania jednej wiary-chrześcijaństwa, miała wspólne zwierzchnictwo papieskie, język urzędowy (łacinę i zwierzchnika świeckiego (zwierzchnik cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego).. NazwaStarożytność i Średniowiecze • Historia • pliki użytkownika Imaginelife przechowywane w serwisie Chomikuj.pl.. Sprawdź i kup teraz w merlin.plParadygmaty gospodarki cz. I - starożytność i średniowiecze - YouTube..

Starożytność - średniowiecze.

Funkcjonują dwa określenia epoki poprzedzającej w dziejach kultury średniowiecze.. Podręczniki, Szkoły ponadgimnazjalne.. Przeczytaj tekst i wykonaj związane z nim polecenia.. Jeśli czegoś nie jesteś pewny(-a), zerknij na stronę z wiedzą o średniowieczu.. 3.Świat średniowiecznego rycerstwa.. Rozdział II Średniowiecze - część druga str. 169 - 184 Średniowiecze - część druga.. Świat Biblii; Średniowiecze; Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te - na rozdziały odpowiadające najważniejszym .starożytność średniowiecze Historia starożytna Najnowsze .. Przerwij test.. #historia #matura #daty #starozytnosc #sredniowiecze #nowozytnosc.Odpowiedzi na trudne pytania z podręcznika.. Legendy były popularne w średniowieczu ponieważ przedstawiały wzorce godne do naśladowania.. Walka mogła dla niego bez jego ujmy kończyć się klęską i śmiercią, tak jak rzecz się miała z Rolandem.Legenda rozwinęła się w średniowieczu i opowiadała o świętych, apostołach i męczennikach.. - wyjaśnia znaczenie terminów: prehistoria, starożytność klasyczna, antyk - przedstawia różne metody liczenia czasu wykorzystywane na przestrzeni dziejów - wymienia najważniejsze cezury chronologiczneNajważniejsze daty od starożytności do XVI wieku..

Paradygmaty gospodarki cz. I - starożytność i średniowiecze.

Możesz łatwo porównać jakość tagu .. Polska: X-XVw.. Starożytność i średniowiecze.. zdobycie umiejętności posługiwania się kamiennymi narzędziami ok. 3500 lat p.n.e. zdobycie umiejętności posługiwania się kamiennymi narzędziami ok. 3000 lat p.n.e. wynalezienie pisma ok. 3000 lat p.n.e. wynalezienie pisma ok. 3500 lat p.n.e.Powtórz swoje wiadomości na temat epoki średniowiecza, rozwiązując nasz test:) Daty wyznaczające początek i koniec epoki to: a.. Obok każdej postaci wpisz literę przyporządkowaną właściwemu archetypowi.. Część 1.. Pierwsze cywilizacje.Zrozumieć przeszłość.. 1096 - 1292 - początek i koniec wypraw krzyżowych b. 1096 - 1492 - początek wypraw krzyżowych i odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba c..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt