Godziny po niemiecku ćwiczenia

Pobierz

Kilka przykładów podawania godziny w języku niemieckim sposobem potocznym: 11:15 - Viertel nach elf.. ä = a ü = u ß = b ö = oKlasa 2 Technikum Niemiecki.. Verben Połącz w pary.. małą godzinę.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. Poszło Ci bardzo dobrze!. Sprawdź więcej godziny po niemiecku ćwiczenia przedmiotów w Consumer Electronics!. Schreibe die angegebenen Uhrzeiten auf formelle Weise.Godziny; Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków!. 2) Przetłumacz: Jest godzina10.00 a) Es ist sechzein Uhr.. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.. Formalnie:Jest godzina czternasta.. Link dla nauczyciela: .. Przedstawimy również określenia na poszczególne godziny po niemiecku.Jak mówi się godziny po niemiecku?. Obst und Gemüse Sortowanie według grup.. Możemy zamiennie stosować następujące określenia na godziny od 13 do 24:Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - Wie viel Uhr ist es?. Każdy temat możesz równiesz zapisać w PDF lub wydrukować.. eine knappe Stunde - niecałą godzinę Um wie viel Uhr öffnen Sie?-przejdź do ćwiczeń językowych Es ist eins Uhr [es ist ajns Ur] - jest godzina pierwsza Es ist dreizehn Uhr [es ist drajcejn Ur] - jest godzina trzynasta W języku niemieckim podajemy godziny również w 24 godzinnym przedziale tak jak w języku polskim..

Która jest godzina po niemiecku ?

Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, jak należy prawidłowo podać czas zegarowy po niemiecku, zachęcam doW tym filmie przedstawię Wam GODZINY po niemiecku, w którym możecie usłyszeć ich wymowę oraz zobaczyć zasady pisowni.Znajdziecie mnie na:.Pory dnia po niemiecku.. Czyli do 29 minuty dodajemy słowo "nach".. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko"vor".. I nie przegap okazji na ograniczone oferty w godziny po niemiecku ćwiczenia!Klasa I LO b język niemiecki 02.04.2020 Iwona Skorupa-Jaworska Thema: Entschuldigung, wie spät ist es?. Więcej ćwiczeń dla Czas zegarowy - język niemiecki: 0496.. Jak wyznaczyć datę?. Uczniowie łączą w pary zegary i pasujące do nich określenia czasu.. Teraz wiem że nie tak źle pójdzie mi na kartkówce.. Przykłady godzin (forma .abends - wieczorem.. W języku nieoficjalnym niemieckim przydają się zwroty "przed południem" - vor Mittag oraz "po południu" - nach Mittag, a także "rano" - morgens i "wieczorem" - abends.. NIEMIECKI.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Podając godziny po niemiecku musisz wiedzieć, że zegar dzieli się na dwie połówki.. Troch ę jest zamieszania z tym podawaniem czasu zegarowego w j ęzyku niemieckim, dlatego proponuj ę Wam przydatn ą ści ągę; bardzo przydatn ą gdy chcemy prawidłowo poda ć czas w j ęzyku niemieckim.792 794 008 pracy biura: Poniedziałek - Piątek 08:30 - 16:30Podawanie godziny po niemiecku - sposób nieoficjalny Godziny ranne i popołudniowe 21:00 - einundzwanzig Uhr = neun Na początku zaznaczmy, że w języku Uhr niemieckim godziny od 13 do 24 22:00 - zweiundzwanzig Uhr = zehn można, podobnie jak w języku Uhr polskim, podawać na dwa sposoby.Podawanie godziny po Scenariusz zawiera ćwiczenia oraz zabawy związane z nauczaniem czasu Scenariusz lekcji w formacie PDF (ktora-godzina-czas-zegarowy_62744.pdf)..

ćwiczenia Dzień dobry!

Mam nadzieję, że ten materiał przydał Ci się.. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!. Ćwiczenia okre ślaj ące czas zegarowy.. Obowiązuje 24 system godzinowy i podajemy godzinę według schematu: Es ist + (godzina) + Uhr + (minuty) 18:45 - Es ist achtzehn Uhr fünfundvierzig.. vor - przed.. Dzięki.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20)Jeżeli coś trwa więcej niż godzinę po niemiecku powiemy: eine gute Stunde - dobrą godzinę .. 19:30 - Es ist neunzehn Uhr dreißig.Lekcja 10 - Godziny.. Es ist zwanzig Uhr [es ist cwancig Ur] - jest godzina dwudziestaZnajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Podanie czasu oficjalnie Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.. Jak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?. 27 czerwca 2013Godziny, Lekcje, Słownictwo i ćwiczenia tematyczneGodziny, LekcjeAKI Arkadiusz Gerlic.. Kupuj naszą najlepszą wartość godziny po niemiecku ćwiczenia na AliExpress..

Klasa 1 Matematyka Zegary - pełne godziny.

Es ist …pięć po pierwszej: 13:06 Uhr: playdreizehn Uhr sechs = playsechs nach eins: trzynasta sześć: sześć po pierwszej: 13:10 Uhr: playdreizehn Uhr zehn = playzehn nach eins: trzynasta dziesięć: dziesięć po pierwszej: 13:15 Uhr: playdreizehn Uhr fünfzehn = play(ein) Viertel nach eins: trzynasta piętnaście: kwadrans po pierwszej: 13:30 Uhr: playdreizehn Uhr dreißig = playhalb zweiAby płynnie podawać godziny bez zastanawiania się, warto najpierw dobrze opanować liczby po niemiecku.. 1) Przetłumacz zdanie: Która jest godzina?. Która godzina?. bogatą godzinę Jeżeli chcemy wyrazić,że coś twało mniej niż godzinę, powiemy: eine kleine Stunde - dosł.. Jeżeli coś jest dla Ciebie niejasne, masz pytanie lub pomysł na inny artykuł, napisz: podział na podawanie godzin w sposób oficjalny i nieoficjalny ma również wpływ na to, jak podaje się godziny z minutami.. Miesiące po .. Jeśli jest połowa godziny to mówimy "halb" i dodajemy godzinę.. Gratulacje!. lub.Godziny po niemiecku ćwiczenia Liczby po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku.. Anuluj.Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.. Możemy wypowiadać godziny formalnie i nieformalnie np.. Odpowiedz.. Wstaję codziennie o godzinie siódmej..

QR code do tego ćwiczenia: Super, że tu jesteś.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt