Szewczyk dratewka zadania

Pobierz

Improwizowanie wybranych fragmentów.. Układanie zadań tekstowych do podanej formuły matematycznej.Zadanie z dziadów cz.4 2022-05-22 19:13:21; Wyjaśnij, jaką rolę w przytoczonym fragmencie utworu Adama Mickiewicza odgrywa chór.. a) szył ubrania b) naprawiał stare obuwie c) pracował na polu d) wypiekał ciasta 2) 2. a) mrówkom b) pszczołom c) królikom d) kaczkom 3) 3.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. jak pomógł pszczołom.. Odpowiedź Guest.. Komu pomógł Dratewka?. Wielu śmiałków podjęło się wyzwania, niestety przepłacili zmagania swoim życiem.Po oswobodzeniu przez Szewczyka Dratewkę, zostaje jego żoną.. Jest to lektura sugerowana dla klasy 2.. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.. a) królikom b) kurkom c) kaczodziobom d) mrówkojadom e) sarnom f) kaczkom 3) Kto mieszkał w wieży?. Stała tam olbrzymia wieża, a w niej uwięziona była piękna królewna.. Autor: Janina Porazińska, Tytuł: Szewczyk Dratewka,Jakie postacie występują w książce?Szewczyk Drat Odpowiedź na zadanie z Elementarz XXI wieku.. Czym zajmował się Dratewka?. CZAROWNICA: Spójrz; to mak z piaskiem.. Kto napisał książkę pt. "Szewczyk Dratewka"?. W dziupli starej sosny była bard i ktoś tę bard zniszczył.. Na koniec czarownica zaprowadziła go do komnaty, w której siedziało dziewięć panien..

Miał rozwiązać 3 zadania.

W skład zestawu wchodzą karty z krzyżówką, dopasowywaniem ilustracji, nazw oraz podpisów do trudnych słów użytych w książce.. Zaczarowany świat baśni 5.. Baśń na ekranie III.. answer choices Miał rozwiązać 2 zadania i odgadnąć 1 zagadkę.. Oddzielenie piasku od mąki.12.. a) zły czarodziej b) rycerz c) kucharz d) wiedźma 4) Kto wskazał Dratewce pannę?Szewczyk Dratewka - - Test 1) 1.. Aby uratować dziewczynę należało wykonać w całości trzy specjalne zadania wymyślone przez złą czarownicę.. Kim był szewczyk Dratewka?Swoją twórczość szczegolnie poświęciła literaturze dziecięcej.. Pierwszym zadaniem było oddzielenie piasku od maku (umieszczonych w korcu).. Zwierzęta są wdzięczne młodzieńcowi za bezinteresowną pomoc, wtedy gdy to one .2.. Dratewka i czarownica 4.. 2022-05-18 20:32:26Napisz opowiadanie o tym jak Szewczyk dratewka wykonał kolejne zadanie czarownicy.. a) Maria Konopnicka b) Jan Brzechwa c) Janina Porazińska 15.. Odbudował im barć.. Plastry wosku leżały na ziemi, miód ściekał po drzewie.. Autorem książki "Szewczyk Dratewka" jest: a. Janina Porazińska b. Maria Konopnicka c. Jan Brzechwa d. Julian Tuwim 2.. Odpowiedz na pytania Edukacja polonistyczna rozwiąż zagadki Edukacja matematyczna Zagraj!Pomyślne wykonanie zadań przez Szewczyka: a) przebranie korca maku wymieszanego z piaskiem (z pomocą mrówek) b) odnalezienie złotego kluczyka w stawie przy pomocy kaczek c) wskazanie właściwej panny dzięki pomocy pszczół..

Jakie zadania przygotowała czarownica?

(Pokazuje ręką jak ucina głowę) NARRATOR: Siedzi Dratewka, w głowę się drapie i myśli.EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz; Pomagamy mrówkom odbudować mrowisko - Dodawanie do 20 // Dodawanie do 100mrówką, pszczołom, kaczką.. Wytężył wzrok i zobaczył jak przez szparę w drzwiach wchodzą mrówki.. Janiny Porazińskiej.. 2022-05-22 12:00:11; Kiedy św. Piotr stał się dla Winicjusza człowiekiem, u którego szukał on rady i pomocy?. Komu pomógł i w jaki sposób?. Kto jest głównym bohaterem książki?. Odwiedź mnie na Facebooku: test znajomości lektury Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika stonka47 • folder Szewczyk Dratewka • Data dodania: 15 lis 2015.. Ich wspólne panowanie jest traktowane z szacunkiem ludzi i zwierząt.. Podręcznik strona 44,45 - możesz sam przeczytać tekst posłuchaj Kim był Dratewka?. Wszystkie były jednakowo biało ubrane i miały zasłonięte głowy.. Czarownica przybiera postać straszydła.. Ćwiczenia edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna cz. 1Zadanie szewczyka polegało na oddzieleniu ziaren maku od ziaren piasku.. Jak pomógł mrówką.. Kto wskazał Dratewce pannę?. Masz tu piasku z makiem korzec.. Przebierz, zanim błysną zorze!. odbudował im barć.Ile zadań miał wykonać Dratewka, żeby uwolnić księżniczkę?.

Miał odgadnąć 2 zagadki i rozwiązać 2 zadania.

1 miesiąc temu.Szewczyk Dratewka - ćwiczenia.. ZAPIS W DZIENNIKU: Wyodrębnienie głównych postaci i ustalenie kolejności zdarzeń w baśni "Szewczyk Dratewka".. 13.DRATEWKA: Ano, spróbuję!. Zadanie z początku nie wydawało się trudne, jednak okazało się, że jeżeli nie upora się z nim do rana czarownica urwie biednemu szewczykowi głowę.. Ćwiczenie z księżniczkami na rozumienie tekstu oraz logiczne myślenie.Uśmiechnął się szewczyk, bo jakąż pomoc mogłyby mu dad nędzne mrówki, pokłonił się im i poszedł w dalszą drogę.. Na czym polegało pierwsze zadanie?. odbudował im mrowisko.. Zwierzęta - to dzięki mrówkom, kaczkom i pszczołom Szewczyk Dratewka wykonuje zadania czarownicy i uwalnia królewnę.. Jak nie zrobisz do poranku, to ci panku urwę głowę i gotowe!. a) mrówki b) pszczółki c) kaczki d) niedźwiedzie 4) 4.. Materiał zawiera 5 kart.. Głównym bohaterem książki jest: a. czarownica b. księżniczka c. mrówka d. Szewczyk Dratewka 3.Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. (Czarownica przynosi wypchany worek).. answer choices Łupaniu ziaren słonecznika.. Ochoczo zabrały się do pracy i po krótkim czasie mak leżał na jednej kupce, a piasek na .Szewczyk Dratewka - streszczenie krótkie 1. a) Dratewka b) Marchewka c) Brukiewka d) Konewka 2) Komu pomógł Dratewka?.

Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu trzeciego zadania?

Jaka nagroda spotkała Szewczyka?. Z pomocą przybyły kaczki, które wraz z rybami.. 3.Trzecim zadaniem było .Po długiej i ciężkiej wędrówce szewczyk Dratewka dotarł do niewielkiego miasteczka.. mrówką, wilkom, niedźwiedzią.. a) zła czarownica b) szewczyk Dratewka c) mrówki i pszczoły 14.. Pomysł na pracę z lekturą "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - Praca z lekturą to dla nas wyzwanie i inspiracja na kilka dni fantastycznych zintegrowanych zajęć.. Śmiałek od razu zabrał się do pracy, jednak wiedział, że w pojedynkę nie upora się z wyzwaniem.Kolejnym zadaniem było znalezienie złotego kluczyka, zgubionego w stawie - Dratewka dokonał tego dzięki pomocy kaczek, z którymi kiedyś dzielił się chlebem.. Minęło dni mało-wiele.. Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Zadanie wydało się Szewczykowi.. 2.Drugim zadaniem było odnalezienie złotego kluczyka na dnie jeziora.. Szedł znów Dratewka puszczą zieloną, puszczy szumiącą i znów zobaczył wielką krzywdę.. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 .Test ze znajomości lektury "Szewczyk Dratewka" 1.. Szewczyk zdobył informacje naChcesz wesprzeć rozwój kanału?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt