Podaj po 3 skutki zdrowotne

Pobierz

przyjmuję się, że optymalna długość snu dorosłego człowieka to 7-9 godzin na dobę.Skutki nadużywania alkoholu: układ krwionośny; Skutki nadużywania alkoholu: układ nerwowy; Skutki nadużywania alkoholu: układ rozrodczy; Skutki nadużywania alkoholu: układ sercowo-naczyniowy; Polacy piją coraz bardziej odpowiedzialnie.. gojenie ran i tworzenie blizn.. Mniej nietrzeźwych osób siada za kierownicą; Skutki nadużywania alkoholu: układ odpornościowyStan zdrowia oraz ilość i rodzaj spożywanego pokarmu wpływają na bilans białka w organizmie.. Użytkownik Brainly Użytkownik Brainly 14.05.2020podrażnienie spojówek, krtani i tchawicy, łagodne, przemijające stany zapalne płuc, alergie, patologiczne zmęczenie, spadek tolerancji wysiłku, problemy z pamięcią i koncentracją, wyższy poziom niepokoju, stany depresyjnie.. Nadmierne spożycie alkoholu może powodować wiele schorzeń neurologicznych.. Alkohol najczęściej atakuje nerw promieniowy, czego skutkiem jest tzw. "opadająca ręka", a także upośledzenie ruchowe .. Wszystkie powyższe skutki uboczne są ze sobą powiązane i występują częściej niż się może wydawać Niemedyczne stosowanie sterydów jest wielce ryzykowne dla zdrowia.. )Otyłość a cukrzyca Otyłość a nadciśnienie tętnicze Otyłość a nowotwory Otyłość a płodność i ciąża Otyłość czy nadwaga Otyłość jest chorobą przewlekłą, przebiegającą z nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej, które wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie psychiczne i fizyczne.Zdaniem ekspertów skutki przesiedlenia okazały się gorsze od następstw promieniowania - wielu przesiedleńców oderwanych od miejsca zamieszkania i pozbawionych perspektyw ma problemy psychologiczne, depresję, nadużywa alkoholu.3 days agogrupą najbardziej narażoną na podejmowanie zachowań ryzykownych dla zdrowia i wykazującą niedostatki w zakresie zachowań korzystnych dla zdrowia..

Skutki zdrowotne awarii.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale skutki stresu mogą uwydatnić się na naszej skórze w postaci: trądziku, łuszczycy, świądu, egzemy, zapalenia skóry.. Według pierwszej diagnozy po awarii, 237 osób określono jako cierpiące na objawy ostrego narażenia radiacyjnego.Inne: do innych skutków ubocznych podczas przyjmowania sterydów należą: trądzik (pobudzenie gruczołów łojowych), bóle głowy, brzucha i rozstępy.. Ponadto stres wywołuje też szereg dokuczliwych efektów dla mięśni, takich jak: kurcze mięśni, ból, sztywność, czkawka i hiperrefleksja itp.Podaj po 3 skutki zdrowotne: a) wybranego zachowania ryzykownego, Zachowanie ryzykowne: Skutki: - ryby (16-19% zawartości białka).1 day agoWpływ na mięśnie i skórę.. Problemy z włosami i paznokciamiNov 9, 20213 days agoskutki: poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, uszkodzenie wątroby, przewodu pokarmowego, przewlekłe zapalenia trzustki.. Konsekwencją stają się problemy finansowe, które pogłębiane są przez przymus ciągłego kupowania napojów alkoholowych.U kobiet poważne efekty uboczne to trwałe obniżenie głosu, nieregularne miesiączkowanie, powiększenie łechtaczki, zmiany skórne, pojawienie się łysienia typu męskiego oraz pojawienie się owłosienia na twarzy i ciele.. - odbudowa uszkodzonych tkanek min..

b) zaniedbania wybranego zachowania prozdrowotnego.

Społeczne konsekwencje to także zerwanie kontaktów z otoczeniem, utrata przyjaciół i najbliższych osób.. Zachowania prozdrowotne3 days agoNiejednokrotnie spóźnia się lub bierze zwolnienia, niestarannie wypełnia obowiązki.. Jeśli każda porcja posiłku nie zawiera w sobie również porcji warzyw lub owoców możesz być pewna, że problemy gastryczne prędzej czy później się pojawią.. Takie postępowanie zwykle skutkuje utratą pracy.. Dwie osoby zmarły podczas samej awarii, jedna zabita przez wybuch, druga wskutek ataku serca.. Zasady zdrowego stylu życia imię i nazwisko klasa data Uzupełnij w tabeli po 4 przykłady każdego z zachowań.. Szkodliwe są zwłaszcza jego metabolity.. Zachowanie prozdrowotne .Społeczne skutki uzależnienia to między innymi utrata pracy i źródła dochodów, a także wszystkich oszczędności (które zostały wydane na uzależnienie).. Pojawić mogą się bóle mięśni i uciskowe bóle nerwów.. Życie w zanieczyszczonym powietrzu może prowadzić do zmian anatomicznych mózgu, udaru mózgu czy Alzheimera.Bierne palenie, czyli wdychanie dymu tytoniowego z papierosa palonego przez inną osobę w tym samym pomieszczeniu, jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia.. Zachowanie prozdrowotnePodaj po 3 skutki zdrowotne: a) wybranego zachowania ryzykownego, Zachowanie ryzykowne: ………………………………………………………………..

Zachowanie prozdrowotne: Skutki: 1 2 Zdrowie jako wartość.

b) zaniedbania wybranego zachowania prozdrowotnego.. Podaj po 3 skutki zdrowotne: a) wybranego zachowania ryzykownego, Zachowanie ryzykowne: ………………………………………………………………………………………………………….. Skutki: ………………………………………………………………………………………………………………………… ………….. Wiąże się to także z ryzykownym zachiwanie typu: agresja.. Skutki: ………………………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………………………… b) zaniedbania wybranego zachowania prozdrowotnego.. Wdychany w ten sposób dym zawiera od 5 do 15 razy więcej tlenku węgla i od 2 do 20 razy więcej nikotyny niż dym pochodzący bezpośrednio z palącego się papierosa.Jun 9, 2021Ból brzucha, zaparcia, kolki i wzdęcia - to efekty prowadzenia złej diety, ubogiej w wodę i przede wszystkim w błonnik.. Tylko niech to nie będzie sen2.. Istotnym skutkiem uzależnienia jest także zjawisko współuzależnienia.Zaniedbania wybranego zachowania prozdrowotnego podaj 3 skutki Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Niektóre z .1 day agoEtanol działa jednak dalej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt