Prezentacja o zdrowym jedzeniu

Pobierz

Poprzedni.. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. Nie możemy rezygnować z jedzenia.Poniżej znajdziecie kilka plansz przedstawiających różne posiłki i napoje.. Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie.. Zerówka Klasa 1.. Prezentacja multimedialna w ramach projektu gimnazjalnego "Żyj smacznie i zdrowo" Klasa II Gimnazjum .. To może zachęcić dzieci do spróbowania potraw, których zwykle unikają.. Wolno i spokojnie.Edukacja zdrowotna i zdrowe żywienie 6 Spożycie cukru u osoby dorosłej, mało aktywnej nie powinno przekraczać 56 g (1 łyżeczka to ok. 5 g ), stanowi to 10% wartości energetycznej codziennej diety.. 7.Ekspozycja w klasie zasad racjonalnego odżywiania.. Zdrowe jedzenie dla naszego ciała Sortowanie według grup.. Prezentacja programu PowerPoint Author: UlaPostaram się przybliżyć nieco, temat zdrowego odżywiania i kilka wskazówek dla osób odchudzających się.. Umyj ręce przed jedzeniem, wychodź na dwór, z psem na spacer.. Należy spożywać posiłki w ilości zapewniającej utrzymanie prawidłowej masy ciała.. Organizm, który jest przyzwyczajony do stałych dostaw składników energetycznych często i trwoni energię w sposób nieadekwatny do wykonywanego wysiłku.Codziennie powinno się spożywać produkty zbożowe, mleczne, wysokobiałkowe (ryby, mięso), warzywa i owoce.. Należy spożywać dużo warzyw i owoców - cztery, pięć razy dziennie.CO POWINIEN JEŚĆ PRZEDSZKOLAK -prezentacja multimedialna..

3.W zdrowym ciele zdrowy duch!

Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. "Twój najwierniejszy lekarz to twoja wiedza.wg Marszaleke.. 7 slajd: Możesz wspomnieć też o wodzie , że powinniśmy jej dużo pić 8 slajd.Zasady zdrowego stylu życia Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach - Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach - Szkoła Promująca Zdrowie Żaden pojedynczy produkt żywnościowy nie jest w stanie zapewnić nam wszystkich składników pokarmowych, dlatego powinniśmy dbać o różnorodność spożywanych produktów.Czy cytaty o zdrowiu motywują Waszych pacjentów do dalszej walki o zdrowie czy szczupłą sylwetkę?. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Liceum Technikum wychowanie fizyczne Zdrowe odżywianie.. 8.Wspólne tworzenie piramidy zdrowego odżywiania- naklejanie na szarym papierze przyniesionych przez uczniów ilustracji produktów żywnościowych.Na koniec coś dla przedszkolaków - odcinek Jedynkowego Przedszkola pt. Odżywiam się zdrowo.. Spożywaj codziennie przynajmniej 3-4 porcje mleka lub produktów mlecznych takich jak jogurty, kefiry, maślanka, sery.. Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Lista zakupów LIDL pieczywo żytnie - 4,99zł Masło EXRTA polmlek- 3.99 zł Pomidor rzymskie - 2,99 zł/kg Mleko - 1,75 zł (1l) Szynka z kurczaka 2,49 zł (100g) Szynka wieprzowa 5,99 zł (100g) Sałata lodowa 1,69 zł Mąka graham 4,32 zł (1kg) Schab 8,99 zł (cena za kg) Buraczki 2,99 zł (500g) Ser żółty 2,39 zł (150g)Jedz owoce i warzywa, a w energii będziesz pływał..

Tam też jest sporo wątków o zdrowym sposobie na jedzenie.

Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Powoduje on wypłukiwanie wapnia z organizmu, a .. Uczyń talerz bardziej kolorowym np. poprzez dodatek różnych warzyw i owoców.. Po pierwsze ich potrawy są bardzo zdrowe, a po drugie ładnie wyglądają.. Jakie są Wasze ulubione cytaty o zdrowiu?. Mięso spożywaj z umiarem.Rymowanki zachęcanki dla najmłodszych (o jedzeniu) Wiersze różne na temat zdrowego odżywiania; Wiersz "Zdrowy duch" o zdrowym stylu życia; Dzieci dzieciom - Wiersze o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu "Jadłospis", "Pomidor i brukselka", "Słoń" (o słoniu - łakomczuchu) Wierszyki pierwszoklasistów - Wiersz "Na zdrówko"Jak zachęcić niejadka do jedzenia?. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Komentarz do piramidy żywieniowej - zasady zdrowego żywienia Jedz regularnie 5 posiłków ipamiętaj oczęstym piciu wody (co najmniej 6 szklanek dziennie) oraz myj zęby pojedzeniu.. Piosenka z przesłaniem.. Opowiedz dziecku o zaletach nowego produktu już na dzień lub dwa przed jego przygotowaniem, zachęcając do spróbowania go.. Witaminy są pomocne: A na dobry wzrost, B na kości mocne a do tego D i E, żeby dobrze poczuć się.. Jedzenie powinno sprawiać przyjemność.. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie.. Jednakże w dzisiejszych czasach często popadamy ze skrajności w skrajność i albo pozwalamy sobie na szybkie tycie, albo katujemy się dietą..

Stanowi idealny pretekst do rozmowy o zdrowym odżywianiu.

Zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.. 4- 5-latki Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3.Wam też trzęsą się rączki, kiedy widzicie pączki :D?. Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom nawyki zdrowego żywienia.. ZDROWE ODŻYWIANIE.. Oglądajcie.Prezentacja zdrowy styl życia 1.. Poniżej znajdziecie prezentację multimedialną, którą możecie wykorzystać podczas zajęć .Jest bardzo ważny dla naszego organizmu.. Cukier w żywności zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy, jak również wpływa na czynniki ryzyka chorób sercowo-Prezentacja programu PowerPoint Author: szkola Last modified by: Tomek Created Date: 3/18/2015 12:26:52 PM Document presentation format: Niestandardowy Other titles: Tw Cen MT Times New Roman Arial Wingdings Arial Black Andalus Zmarszczki Slajd 1 UZALEŻNIENIE CO WIEMY O NIKOTYNIE?Album do przesłuchania lub pobrania: do kupienia: odżywianie to także spożywanie 5 posiłków w regularnych odstępach czasu (co 3-4 godziny).. Polecajcie i udostępniajcie filmiki.. wg Katarzynabednar1.. Przy czym śniadanie należy zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem.. Jeśli chodzi o prezentacje to myślę,że dodanie zdjęć urozmaiciłoby prezentacje :) Włącz autoodtwarzanie.Podstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne..

Przedstawiamy Wam najpopularniejsze cytaty o zdrowiu, jedzeniu i diecie.

Jedz różnorodne warzywa iowoce jak najczęściej iw jak największej ilości.. Dodatkowo na osobnej planszy są uśmiechnięte i smutne buzie, które możecie wspólnie z dziećmi zaczepiać na planszach, zaznaczając tym samym czy coś jest zdrowe czy też nie.Najbardziej polecałabym zrobić o kuchni Azjatyckiej.. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.. Połącz w pary.. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i przedwczesnej śmierci.Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. 3.Jedz codziennie 2 porcje produktów, które są źródłem białka - mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych.. W przeciwnym razie poziom przemiany materii zmniejszy się i organizm będzie gromadził nadmiar kalorii w postaci tkanki tłuszczowej.Napisz o nabiale- że dobrze wpływają na mięśnie, ze w okresie dojrzewania jest białko bardzo potrzebne .. itp. 6 slajd: Napisz, że w zdrowym odżywianiu nie powinno być dużo słodyczy, olei itd.. Rób przysiady, ćwicz podskoki, będziesz chudy i wysoki.,,Zdrowe jedzenie i ładna postawa to dla dzieci ważna sprawa" jako jeden z elementów realizowanego w przedszkolu projektu, ma na celu zwiększenie wiedzy dzieci, rodziców i nauczycieli na temat: zdrowego stylu życia; prawidłowych nawyków żywieniowych; zapobiegania otyłości i wadom postawy.6.Prezentacja ustaleń poszczególnych grup i wspólna ich weryfikacja.. Następny.. Kiedyś ludzie żyli zdrowo… Nie mieli wyjścia: jedzenie trzeba było znaleźć lub upolować i samemu przygotować do spożycia.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. Autorzy: Martyna Barłóg i Sylwia Kanciak 2.. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch, dbanie o ładną sylwetkę.. O tym, jakie produkty, jak często i w jakich proporcjach powinniśmy spożywać, decyduje tzw. .. zdrowie naszego organizmu jest zawarty w napojach gazowanych fosfor.. Z recenzowanych programów na Foodziakach na pewno warto sięgnąć też do Studio Stodoła.. Wykorzystujecie je w swoich mediach społecznościowych?. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt