Streszczenie pinokio klasa

Pobierz

Skomentuj.. Pajacyka charakteryzuje długi nos, który wydłuża się jeszcze bardziej, gdy chłopiec kłamie.. Dżeppetto zostaje zamknięty w więzieniu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W dalszej części książki zmienia swoją postawę, nadal .Dlaczego Dżepetto trafił do więzienia?. Wyślij zgłoszenie .Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. a) Kacper.W każdym wieku Podstawówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Lektura Dodatkowa Lektury szkolne Polski Rozwój języka Pinokio.. 4) Jak miał na imię tata Pinokia?. Dżepetto wypływa w poszukiwaniu Pinokia.. Kawałek drewna nagle zaczął mówić.. Jego czapeczka była wykonana z ośródki chleba.. 4.Ucieczka Pinokia z domu.. Pinokio w brzuchu rybopsa.. Dżeppetto rzeźbi pajacyka i nazywa swoim synem - Pinokiem.. Ściągi .. Klasa 7 Klasa 8 Polski Syzyfowe Prace Test z lektury.. a) Pisał.. Jak Majster Wiśnia znalazł kawałek drewna, który śmiał się i płakał jak dziecko.. c) Maciej.. Wszystkie części twarzy: oczy, uszy, usta, nos, włosy miał wyrzeźbione z drewna.Klasa IV, Książki obcojęzyczne, Szkoła podstawowa Streszczenie lektury "Pinokio" 2 czerwca 2014 Carlo Collodi to włoski pisarz i dziennikarz, znany przede wszystkim ze stworzenia postaci Pinokia.. Postanowił podarować ten kawałek Dżepettowi, który zamierzał wykonać z niego pajacyka..

"Pinokio" streszczenie poleca 73% 12106 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze I. Streszczenie.

Następnego dnia Pinokio ożył.Pinokio - Rozdział XI Ogniojad kicha i przebacza pajacykowi, który potem ocala od śmierci swego przyjaciela Arlekina.. Gdy Dżepetto nauczył Pinokia chodzić, ten natychmiast uciekł z domu.. Zatrzymał go dopiero karabinier (czyli policjant).. Dżepetto był samotny i bardzo chciał mieć syna, poświęcił więc długie godziny na wystruganie pajacyka.. f) Szczura.. Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. Dżepetto pożarty przez rybo-psa.. Pinokio spotyka wróżkę i wraca do szkoły.. Kiedy zabrał się do ociosania polana, jakiś głos zaczął prosić, by nie bić za mocno.Streszczenie krótkie.. 13.Moja Klasa (75088) Nick lub Pseudonim (80538) Problemy (880312) Rozwój Osobisty (2074) Sny (46632) Subkultury (2906) Tożsamość Płciowa (362) .. Pinokio - Carlo Collodi streszczenie krótkie Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. 3.Wychowywanie chłopca.. Dlaczego Pinokio zmienił się w osła?. Pytania .. Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi, Dżepetto.. 7.Samotny pobyt Pinokia w domu.. Wystrugał z niego pajacyka i nazwał go Pinokio.. e) Rybę.. Pinokio-osioł występuje w cyrku.. 8.Wyjście z domu w poszukiwaniu jedzenia.Streszczenia lektur .. streszczenie_pinokia.pdf [Pobierz teraz] Pobierz już teraz sprawdzoną pomoc szkolną w formacie PDF!PINOKIO , Carlo Collodi darmowy darmowy audiobook.Jeśli Ci się spodobało, SUBSKRYBUJ KANAŁ ;)Więcej materiałów o lekturze : Książka "Pinokio" została napisana przez włoskiego dziennikarza, polityka i powieściopisarza, Carlo Collodiego.Początkowo opublikowano ją w prasie w latach .Nie była to jednak pełna wersja przygód niezwykłego pajacyka, jaką dzisiaj znamy - kończyła się bowiem śmiercią Pinokia, powieszonego przez rozbójników (czyli zawierała pierwsze piętnaście .Jak dobrze znasz lekturę PINOKIO..

Ten wyrzeźbił z kloca pajacyka i dał mu imię Pinokio.Pinokio - streszczenie szczegółowe.

Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Udostępnij.. Przemiana w osła.. Pinokio ucieka z domu.. Pewnego dnia stolarz Antonio (zwany powszechnie majstrem Wisienką) znalazł w swoim warsztacie kawałek drewna, stosowny do zrobienia nogi do stołka.. c) Malował.. Nie był to zwykły kawałek drewna, bo zrobiona z niego lalka potrafiła mówi ć i rusza ć si ę. Quiz w Poczekalni.. Odzyskanie dawnej postaci.. Stolarz Wisienkapodczas strugania krzesła zauważył, że kawałek drewna mówi.. 6.Zamknięcie Dżepetta w więzieniu.. Słysząc lamenty pajaca, kichnął potężnie, co było oznaką litowania się w jego przypadku i powiedział, żeby już przestał wrzeszczeć.Migane Lektury - PINOKIO - Streszczenie 5 Streszczenie lektury I Stary Dżeppetto otrzymał od przyjaciela kawałek drewna.. Rozdział I.. Gdy zabrał się do pracy przy nim (miała to być noga do stołu) usłyszał, że drewno przemawia dziecięcym głosem.10.. Pinokio w więzieniu.. Tytułowy Pinokio to drewniany pajacyk, wystrugany przez Dżepetto.. c) Małpę.. 2.Stworzenie marionetki.. Mężczyzna pomyślał, że ma już przesłyszenia z przepracowania, jednak drewno odezwało się po raz kolejny.. Do tego zachowywała si ę niegrzecznie.Knot - ulubiony kolega Pinokia imieniem Romeo, którego jednak wszyscy przezywali "Knotem" z powodu chudej i suchej figurki, zupełnie podobnej do knota w lampce nocnej, Knot był największym próżniakiem i urwisem w całej szkole; Świstak- sąsiad Pinokia w Krainie Zabawek;Pinokio - Carlo Collodi - streszczenie-- Muzyka w tle: Carpe Diem Kevin MacLeod (incompetech.com) na licencji CC 3.0 Akcja "Pinokia" zaczyna się, gdy w ręce stolarza Wisienki trafia niezwykłe, mówiące drewno.Streszczenie szczegółowe: "Pinokio", Carlo Collodi - najważniejsze wydarzenia, sylwetka głównego bohatera, czas i miejsce akcji, morał..

Ten, gdy tylko nauczył się chodzić wybiega z domu.Pinokio - streszczenie Wisienka, stolarz z wieloletnim doświadczeniem ciosał kawałek drewna przeznaczony na nowe krzesło.

Pinokio test z lektury Test.Pinokio jest drewnianym chłopcem wystruganym przez Dżepetta.. Pinokio wyrusza do Zabawkonii.. Pewnego dnia stolarz Majster Antonio, nazywany ze względu na wygląd nosa Majstrem Wiśnią znalazł kawałek drewna.. Nie była to jakaś "ozdoba", ale Pinokio nią nie gardził.. Ucieka z domu, ściąga do domu policję i sprawia same trudności.. A. zmieniła go Wróżka, aby ukarać go za złe zachowanie, B. zmiana była konsekwencją pobytu w Zabawkonii, C. zmienił go Ogniojad, aby pracował dla niego w cyrku.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inne Gdy Pinokio kłamał, jego narząd węchu wydłużał się.. Postanowił podarować ów kawałek Dżepettowi, który zamierzał wykonać pajacyka.Streszczenie wydarzeń w lekturze "Pinokio" 1. b) Napełniał wiadra wody.. 3) Jak Pinokio zarobił 50 groszy?. Pinokio próbuje radzić sobie sam.. wg Weronika800w.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. julia742 6 lat temu.. 5.Złożenie na policji fałszywej skargi na swojego ojca.. Spotkanie z Dżepettem.Streszczenie "Pinokia" w pigułce Poleca: Majster Antonio odnajduje szczapę drewna i postanawia ją oddać swemu biednemu przyjacielowi - Dżeppetto, który pragnie wyrzeźbić marionetkę..

Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi ...Ogłoszenia o tematyce: pinokio lektura klasy 4 streszczenie na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.

Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. Z początku jest bardzo niegrzecznym i krnąbrnym synem.. Pinokio idzie do szkoły.. 31 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. 6 poleca 78 % Język polski Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcemPinokio - Plan wydarzeń 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. Gdy Dżepetto zaczął grozić pajacowi, że policzy się z nim za takie zachowanie w domu, wszyscy okrzyknęli go brutalem, a karabinier zamknął go w więzieniu.Apr 11, 2022Plik Pinokio STRESZCZENIE.docx na koncie użytkownika kacperix3 • folder Klasa 4 • Data dodania: 19 gru 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pinokio uciekł do Krainy Zabawek : A. sam, B. z Konotem, C. z Knotem i Lisem.. Powieść "Pinokio" ukazywała się w odcinkach od 1881 do 1883 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt