Opowiadanie twórcze o mitach

Pobierz

blog edukacyjny dla .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub .. przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy .. Tego dnia Papkin pomyślał, że nadeszła pora na spokojny spacer wokół zamku Cześnika i Rejenta, którzy wreszc.opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. I Wstęp.. Zapisanie informacji o utrwalonym materiale.. 10 pkt za rozwiązanie + 5 pkt za najlepsze rozwiązanie - 3.2.2018 (5:01) - przydatność: 50% - głosów: 2.. Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Pomysłu nie mam, czasu mam mało więc się odwdzięcze bardzo dobrze.Chodziło o to, by narysować w zeszycie logo wybranego przez siebie bohatera z mitologii, a następnie - na forum klasy - zaprezentować swoją pracę z komentarzem uzasadniającym wybór postaci oraz elementów zamieszczonych na obrazku.. Ćwiczenia - do wyboru.. Pamiętaj o zakończeniu spójnym z całością.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczym4.. / 0 Komentarze / w O tym pisaliśmy / Autor agnieszkaw.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Opowiadanie o bogach Greckich.. Dziś dowiedzieliśmy się: jak przebiegała tułaczka Odyseusza, w jaki sposób utrwalano wizerunek władcy Itaki, co to jest lapbook, jak budować opowiadanie twórcze poszerzone o inne formy literackie, dlaczego należy szanować własność intelektualną artystów..

5.Mit o Syzyfie - opowiadanie odtwórcze.

Był ciepły czerwcowy dzień.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.. Napisz inne zakończenie mitu.. Napisz opowiadanie twórcze o Olimpie (Mitologia Grecka) Proszę pomóżcie !. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.. uwzględnia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.. Był kwadrans po północy, gdy Kowalscy dotarli na lotnisko.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Zastanów się jaka budowę ma opowiadanie, z jakich elementów się składa.. d) pamiętaj, że w mitach i przypowieściach zawarte jest przesłanie, czyli przestroga przed niewłaściwym zachowaniem lub nauka, jak należyNapisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.Odwołaj się do informacji o bogini przekazanych; Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Mieszkał on u szczytu góry zwanej Akrokoryntem, na której miał przepiękny pałac.. Przeczytaj proszę opowieść, a następnie pisemnie odpowiedz na parę pytań (mogą to być odręczne notatki)..

Dobre opowiadanie powinno mieć ciekawy początek, ...

(nie zmieniaj jej przebiegu) Przygotuj ramowy plan wydarzeń (to, o czym będziesz po kolei pisał/a).. Syzyf był królem Koryntu.. Tytuł Wstęp - wprowadzenie do treści opowiadania, określenie czasu i miejsca wydarzeń, informacje o bohaterach.Dokończ opowiadanie na temat: Spotkanie bohatera "Zemsty" z inną postacią literacką, podczas którego jeden z nich opowie o śmiesznej przygodzie z jego życia.. Częsty błąd to urywanie akcji lub brakOpowiadanie twórcze - jak napisać wypracowanie egzaminacyjne?. W ostatnim czasie powtórzyliśmy materiał do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.. Żył długo, ale w końcu przypomniano sobie o nim w piekle.. na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Dodaj.OPOWIADANIE TWÓRCZE JAK REDAGOWAĆ OPOWIADANIE - WSKAZÓWKI: Zastanów się nad kompozycją.. Napisze mi ktoś?. Opowiedz ciekawa przygodę która przeżyłeś z kolega; W imieniu dziewczynki opowiedz o miejscu do którego się wprowadziła kamienicaTEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu?. W takimwypracowanie o przygodzie związanej z niezwykłym prz.. 50 minut temu; Napisz Opowiadanie twórcze z dialogiem na temat urod..

Opowiadanie twórcze z detektywem Frędzlem w tle - Polski z klasą .

(informację zapamiętaj) 3.Wykonaj w zeszycie zad.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami.. Zapoznaj się z informacjami z podręcznika - str. 269. opowiadanie twórcze .. Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. Tomek wolałby zostać w kraju, ale cóż, żona się .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. informacje o komponowaniu opowiadania naCzym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. poleca 74 % .. Król Koryntu poszedł, ale nie wrócił.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie… W pewien zwykły, jesienny poranek… Pewnego razu… Pewnego dnia w Warszawie… Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek…Temat: Opowiem, jak było - opowiadanie odtwórcze.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, a przykład przeniesionych w czasy współczesne..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Proszę wybrać jeden temat.. Sądzę, że zajmie Ci to ok. 5 minut.. Używaj bogatego słownictwa.. Odwołaj się do informacjio bogini przekazywanych w innych mitach"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. W pierwszym wideo Agnieszka Zielowska przedstawi wskazówki dotyczące pisania wypracowania, którym będzie opowiadanie twórcze.Opowiadanie o talentach In Anegdoty, Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 02/12/2016 at 05:00.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczymOpowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny.. Byłem tak wściekły z tego powodu, że kiedy tylko piłka wpadała mi w ręce, wykopywałem ją tak mocno, że niemal dolatywała do linii pola karnego przeciwnika.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Dziś rozpoczynamy serię powtórkową do egzaminu z języka polskiego.. Z jednej strony był port, który pękał od okrętów, a z drugiej strony .OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI- przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, np. przeniesionych w czasy współczesne.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel .Monikxxx 4 rozwiązane zadania.. "O jedną kawę za daleko…".. (akapity) Wymyśl tytuł.Przygotuj się do egzaminu ósmoklasisty: opowiadanie twórcze.. Wprowadzając dialog, pamiętaj o poprawnym jego zapisie.. Opowiadanie musi zawierać co najmniej 10 zdań, tylko aby zdanie było złożone.. 1 ze str. 271 z podręcznika.Mówiliśmy już o opowiadaniu twórczym na podstawie mitu lub przypowieści, więc podstawowe zasady już znacie.. Przeanalizuj (nic nie zapisuj! ). Bogowie zapomnieli o nim, a on sam starał się być cicho i ostrożnie, żeby o nim w ogóle nie słyszano i mówiono.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Posługuj się czasem przeszłym.. (nie mieszaj go z czasem teraźniejszym) Zaplanuj wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. A zatem…Marzyłem o tytule króla strzelców, jednak koledzy przewidzieli dla mnie nieco inną rolę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt