Charakterystyka postaci pestki z lektury ten obcy

Pobierz

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Tata Pestki zawsze podrzuca jej smakołyki, rodziciel Mariana cieszy się, że w domu rządzi mama i chętnie się jej podporządkowuje nawet, gdy przed kolacją przegania go z jego praca.. Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Z kolei Julek wspomina, że choć ojciec czasem na niego huknie, to rozmawia z nim jak z dorosłym, a jego koledzy szanują mężczyznę, który zawsze .Zapomniałeś, kim jest Marian Pietrzyk, postać w lekturze Ten obcy, Jurgielewiczowa Irena?. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Filmy.. Z wyglądu jak i z usposobienia była bardzo delikatna.. Zeszli z szosy w dół, szli cicho jak wtedy, kiedy wypatrywali kraski.. Zenek wyjawia im, że pochodzi z Wrocławia.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. wesoła, energiczna, impulsywna, ufna, pogodna, pomocna, koleżeńska, samolubna, zaradna, roztrzepana, gadatliwa, życzliwa, pomysłowa (podać sytuacje w jakich potwierdziła te cechy.). W sposobie bycia jest pewna siebie, przebojowa, ciekawa świata i odważna .Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - Ten Obcy ..

Napisz charakterystykę postaci, odpowiedz ...18.

Zresetuj hasło Zarejestruj sie.. Była przebojowa i lubiła dowodzić.. Była bardzo ładna i wysportowana.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. "Z tą osobą chciałbym się zaprzyjaźnić"(Warto tyle napisać, ponieważ moja pani powiedziała np. "Trzynaście zdań to za mało" .Uszanujcie moją prace) 1.Opisuję Pestkę Ubyszównę postać literacką z lektury "Ten Obcy".. Martwiło ją to czy ojciec ją kocha.domem Pestki; doktor Zalewski nie był człowiekiem, z którym można sobie pozwalać.. Jest… Czytaj dalej →Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.• Pestka Ubyszówna - wraz z mamą spędzała w Olszynach wakacje, jej ojciec był inżynierem.. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Jedną z bohaterek powieści dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej pt: ,,Ten Obcy" jest trzynastoletnia Pestka Ubyszówna.. Chwyta ją kurczowo za rękę, Pestka odwraca się.. - A jak przestanie lać, pójdziemy na wyspę.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Zenek Wójcik - charakterystyka..

... Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H ...

- Dobrze - rzekła Ula i znikła znów w drzwiach.Ten obcy - wydana w 1961 roku powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.Jest lekturą uzupełniającą w klasie VI szkoły podstawowej.. Kiedy Julek i Marian wracają okazuje się, że budowa mostu w Strykowie nie rozpoczęła się.. Słyszy podniecony oddech Pestki idącej przed nią.. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .. Miała 13 lat i chodziła do klasy z Ulą , która także spędzała wakacje w olszynach.Charakterystyka Marian Pietrzyka.. Filmy.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Rozmawiał także z milicjantem Kowalskim poszukującym Zenka.. Ula miała wielki żal do niego, gdy powtórnie ożenił się i nie wziął jej do siebie.Napisz charakterystykę Pestki z Ten Obcy.. Jej kontynuacją jest powieść "Inna?Powieść ta została wpisana na Listę Honorową H.Ch.. Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama.. Ula rozmawiała z ojcem o tym, dlaczego kontaktował się z nią tak rzadko.. Marian Pietrzyk to drugoplanowy bohater powieści "Ten obcy".. Mamy ponad 160.000 użytkowników.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Pestka wyznała prawdę o Zenku i jego sytuacji mamie..

+0 (1) ... Muszę napisać Charektersytyka postaci Zenka lub Uli z lektury Ten Obcy !

Andersena (), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi .Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Charakterystyka Pestki z Ten Obcy Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Prosze , bo mam to na .. Napiszę charakterystykę wybranej przez siebie postaci lekturowej "Ten obcy" która mi zaimponowała.charakterystyka Pestki Ubyszówny z lektury 'Ten Obcy'.. Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Ma ciemne włosy.. Jest kolegą i rówieśnikiem Uli i Pestki.. Jej szczupła i niewysoka postać nadawała jej osobie dziewczęcy wdzięk, urody dodawały jej też ładne oczy i włosy.. Mieszka z matką i ojcem we Wrocławiu.. W tym czasie Pestka i Ula są z Zenkiem na wyspie.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Ten obcy - streszczenie, plan wydarzeń .. Dodaj test; Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.. Ma około dwunastu lat i nie ma rodzeństwa.. Pestka ma wspaniałych rodziców, którzy bardzo ją kochają.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Bohaterowie: Pestka Ubyszówna - charakterystyka Ula Zalewska - charakterystyka Zenek Wójcik - charakterystyka Bohaterowie "Tego obcego" .charaktrystyka pestki z lektury ten obcy Tu dodasz ZA DARMO zadanie!.

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.

Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Pani Ubyszowa rozmawiała z doktorem Zalewskim, który postanawia spotkać się z Zenkiem na wyspie.. Cookies używane są także do monitorowania statystyk strony, oraz zarządzania reklamami.. Poznajemy ją w chwili, kiedy razem z mamą przyjeżdża na wakacje do niewielkiej miejscowości.pestka ubyszówna wypracowanie .. Następnie wspólnie z Ulą obserwują pływackie zdolności Pestki.. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem.. PROSZĘ!Charakterystyka bohaterów.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. - Zaraz przyjdzie do ciebie Pestka - powiedział, kiedy we drzwiach ukazała się wysmukła postać w granatowej sukience.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Ula Zalewska, bohaterka książki "Ten obcy' Ireny Jurgielewiczowej, jest czternastoletnią dziewczynką.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Ja się nadaję!. Podobała się swoim kolegom.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Ula jest na końcu.. Logowanie.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Również pochodzi z Warszawy, do Olszyn natomiast przybył na wakacje.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Wspólnie z kuzynem Julkiem mieszka u dziadków.. - zaprotestowała ostro Pestka.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - "Ten Obcy" Na szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt