Plan charakterystyki porównawczej

Pobierz

Jej skóra miała alabastrowy odcień.Przykład 2: Charakterystyka porównawcza bohaterów powieści "Kamienie na szaniec" Charakterystyka - przykład.. Autor przedstawia je na zasadzie kontrastu.. Jak napisać charakterystykę postaci?. Przeczytaj wszystko uważnie.. Poniżej przedstawię charakterystykę dwóch z nich.Plan charakterystyki porównawczej unshakeable unshakeable pierwszy akapit: przedstawienie dwóch lub więcej postaci porównywanych ze sobą .. Tadeusz zupełnie ich nie zna, właśnie dlatego z taką łatwością daje się uwodzić podstarzałej Telimenie, która .Alina i Balladyna - bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna".. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. Jak napisać charakterystykę?. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. 2013-12-09 19:12:51 [Balladyna] Którą dziewczynę powinien wybrać Kirkor na żonę( Alinę czy Balladynę)?- Rozprawka z elementami charakterystyki porównawczej.. Dopiero wchodzi w dorosłość i świat ma przed nim jeszcze wiele tajemnic.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.. Balladyna była starsza, lecz obie siostry wyróżniały się nietypową urodą..

Sporządź plan charakterystyki.

TEMAT 3: Oglądamy różne adaptacje teatralne "Balladyny".Przygotuj PLAN charakterystyki porównawczej Rudego i Zośki lub Alka i Zośki.. Charakterystyka ma być całościowym opisem, dlatego należy zwrócić uwagę na wszystkie cechy postaci, również te nienazwane wprost.Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.twoja nauczycielka mowi o wypracowaniu chyba a nie o charakterystyce .. 2010-11-02 14:37:04(2/2) Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta, Aleksander Fredro - Zemsta - streszczenie, opracowanie Charakterystyka postaci musi zawierać .Kryteria do oceny koleżeńskiej lub samooceny charakterystyki porównawczej.. Sprawdzone hasła: Ślub rozwiązaniem konfliktów Miłość wyrachowana Wyrachowane umizgi Sprytny sługa Zemsta na wesoło.• Syzyfowe prace - plan wydarzeń • Syzyfowe prace - bohaterowie • Marcin Borowicz i Andrzej Radek - charakterystyka porównawcza • Pozostali bohaterowie Syzyfowych prac • Pani Przepiórkowska "stara Przepiórzyca" • Sztetter • Iłarion Stiepanycz Ozierskij • Rudolf Leim • Tomasz Walecki "Figa" • Antoni Paluszkiewicz "Kawka"Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - bohaterek tragedii pt. "Balladyna" Alina i Balladyna były córkami ubogiej wdowy..

* potrójna wdowa ...Plan charakterystyki Skawińskiego.

Różnica polega tylko na tym, iż w jednym akapicie mówimy o jednym bohaterze, w kolejnym poruszamy kwestię związaną z druga postacią.. poleca 75 % 1307 głosów.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.. 3.- charakterystyka zbiorowa (opis grupy, zbiorowości), - charakterystyka porównawcza (zestawienie dwóch postaci), - autocharakterystyka (opis samego siebie).. Powieść Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" opowiada o pięknej i prawdziwej przyjaźni trzech młodych mężczyzn: Alka, Rudego i Zośki.. Tadeusz - dwudziestoletni chłopak, który przybywa do Soplicowa z Wilna, gdzie się kształci, jest bratankiem Sędziego, synem Jacka Soplicy.. Różni je nie tylko wygląd ale także charakter.Charakterystyka porównawcza Artura i Edka z Tanga Sławomira Mrożka.. Taka wypowiedź pisemna pojawia się również często na różnego rodzaju egzaminach, dlatego warto wiedzieć, jak napisać charakterystykę postaci.. Polecane teksty: 84% Autocharakterystyka; 85% Młodość i emocje kontra doświadczenie i opanowanie - charakterystyka porównawcza Ramzesa XIII i Herhora..

2017-01-12 16:23:05 Plan charakterystyki Juranta ze Spychowa.

Dzięki takiej analizie możemy wzbogacić naszą wiedzę o bohaterach!Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Byli oni skłóconymi sąsiadami.. 2013-03-13 15:54:29Charakterystyka porównawcza Andrzeja Radka i Marcina Borowicza, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaKlara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Artur, choćby to, co robi, było niepopularne, stara się realizować swe plany.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Balladyna miała ciemny, długi warkocz oraz czarne, jak węgielki oczy.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. blocked odpowiedział(a) 09.11.2010 o 18:00Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny Kiedy Ewa, po śmierci Stolnika Horeszki, zmarła zesłana na Sybir, opiekę nad jej córką - Zosią - przejęła, na prośbę Jacka Soplicy, Telimena..

W jaki sposób przygotować plan charakterystyki i jakie są zasady jej pisania?

Mimo braku wykształcenia jest sprytniejszy od .Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji.. Są siostrami, córkami starej, ubogiej wdowy.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.. Treść .Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek to bohaterowie komedii A. Fredry pt. "Zemsta".. Edek też osiąga to, czego chce - ale inaczej, najpierw podlizuje się przeciwnikom, potem ich zastrasza i podporządkowuje lub niszczy.. Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.. Jedną z nich są kobiety.. Przydatne wtedy jest użycie słów: podobnie, przeciwnie, w porównaniu do, w przeciwieństwie do .Charakterystyka porównawczato forma wypowiedzi, w której porównujemy co najmniej dwie postaci, ukazując ich podobieństwa i różnice.. drugi akapit: wygląd zewnętrzny postaci.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Można to robić na dwa sposoby:79% Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt