Ciekawa lekcja o czasowniku

Pobierz

Język polski.. b) Faza realizacyjna 1.KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO Data: 27 marca 2019 r. Klasa: IV AU Prowadzący: M.. Przeczytaj lekcję z Epodręcznika i zrób ćwiczenia.. * umie oddzielić części mowy od częsci zdania.. Cele lekcji: poznawczy: poznanie nazw przypadków i ich pytań; kształcący: kształcenie umiejętności odmiany rzeczowników przez przypadki wychowawczy: dbanie o poprawność gramatyczną języka polskiego, poszerzanie wiedzy o języku narodowym 3.. Rozdanie informacji o czasowniku (każdy uczeń otrzymuje karteczkę z informacją); w ciągu minuty uczniowie określają czy dana informacja to PRAWDA czy FAŁSZ, następnie przyklejają karteczki do odpowiednich miejsc na tablicy.Szczególne miejsce zajęły na naszej lekcji bezokoliczniki.. Zdanie musi mieć sens).. Mam też zaimki z tej samej gazety.. Nic więc dziwnego, że już na samą zapowiedź lekcji językowych nasi uczniowie bywają zniechęceni.. Czasownik w formie osobowej odmienia się przez liczby i osoby.. Możesz je sukcesywnie przyczepiać magnesami do tablicy i podpisywać.. Sprawdzę, czy pamiętam, jak wyglądała akademia Pana Kleksa oraz jaki obowiązywał tam plan dnia.. Posługując się tworzyliśmy określone formy tych wyrazów.. Aktorzy opowiedzieli uczniom o swej pracy.. 1) Mam takie kartoniki z The Teacher's Magazine: na nich ćwiczymy inwersję, a także manualnie formy skrócone..

Powtórzenie wiedzy o czasowniku.

Kiedy biegł korytarzem, nie zauważył rozlanej herbaty.. Polecam tę lekcję jak o powtórkę materiału lub pozn.Forma czasownika wskazująca na osobę, która wykonuje daną czynność, np. siedzę (ja), siedzą (oni), nazywa się osobową formą czasownika.. Lekcja 2.Nauczyciel prosi o przypomnienie poznanych wiadomości o czasowniku, podanie koniugacji czyli form gramatycznych, przez które odmienia się czasownik.. Lekcja z e-podręcznika.. sześć kartek z kolorem czerwonym - będą to czasowniki w czasie przeszłym2.. Pomoce dydaktyczne (propozycje ćwiczeń, teksty źródłowe) dotyczące pojęcia przydawki znajdują się w 8. dziale podręcznika "Przystanek historia".. 4.Krzyżówka - Past Simple, czasowniki nieregularne .. Materiał dodatkowy.. Zwraca przy tym uwagę uczniów na łączną pisownię z cząstką bym, byś.. Było to dodatkowe utrwalenie i powtórzenie najważniejszych informacji, dotyczących czasownika.Zapraszam na kolejną Wesołą Lekcję z cyklu: "Części mowy".. Wykonaj ćwiczenie przygotowane przez nauczycielkę ukrytą pod nickiem Barbara 373.1.. Stwórz najwięcej słów Na tablicy zapisujemy jedno długie angielskie słowo (np. dictionary), zadaniem uczniów jest na swoich kartkach stworzyć jak najwięcej słów, używając jedynie liter z podanego słowa..

dzierżawczyciekawa lekcja angielskiego.

2) Memory Ostatnio wpadłam też na pomysł memory, aby poćwiczyć skróty.niebanalne lekcje gramatyki dla uczniów szkół podstawowych .. O autorkach - 51 - wstęp Gramatyka języka polskiego nie należy do najłatwiejszych.. Cele operacyjne : UCZEŃ.. Pomysły Na Lekcje.. Dzieci pojechały na wycieczkę w góry.. * rozróznia poszczególne części mowy oraz poprawnie określa ich formy gramatyczne.przykładowe ćwiczenia do pracy online (proszę o dodawanie materiałów autorskich, powielanie raz przypiętych dokumentów tworzy bałagan).IV.. Przedstaw uczniom słownictwo korzystając z fiszek A4.. b) Kiedy usłyszał o sprawdzianie, smartfon wypadł mu z rąk.Oct 20, 2020-miejsce planowanej lekcji w cyklu lekcji: Planowana lekcja ma się odbyć w drugim semestrze nauki w V klasie szkoły podstawowej.. Na tablicy zapisuje pełną odmianę czasownika w trybie przypuszczającym.. Biegnąc korytarzem, nie zauważył rozlanej herbaty.. Stwórz najdłuższe słowo Znów wybieramy jedno słowo (np. spring) zapisujemy je pionowo na tablicy.KONSPEKT ZAJĘĆ REEDUKACYJNYCH KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH Data: 29.03.2010r.. Agata odwiedziła chorą koleżankę.. "Akademia Pana Kleksa" - podróż w fantastyczne światy..

Powtórzę wiadomości o części mowy - czasowniku.

Chcesz się z nami spotakć, porozmawiać?. Powitanie uczniów, sprawdzenie obecności.. Pozdrawiam serdecznie!Lekcja 1 - Przywitania, pożegnania, pozdrowienia; Lekcja 2 - Podstawowe informacje o Tobie; Lekcja 3 - Odmiana "to be", przymiotniki; Lekcja 4 - Kolory, wskazywanie przedmiotów; Lekcja 5 - Liczby, wiek; Lekcja 6 - Godziny, daty; Lekcja 7 - Meble, sprzęt domowy, liczba mnoga; Lekcja 8 - Rodzina, dopełniacz saksoński,przym.. Szczegółowe:Dlatego cały czas poszukuję ciekawych sposobów nauki tego czasownika.. W trakcie zajęć dotyczących literatury uczeń zapoznałJęzyk polski (luty 2021 r.) Temat 51.. PASS THE BALL.Mar 6, 2022Najpierw podkreśl czasowniki i sprawdź, który z nich można przekształcić na imiesłów (za pomocą odpowiednich końcówek.. Tym razem poznajemy bliżej Pana Czasownika ;).. Odp.. To im właśnie poświęciliśmy kolejne ćwiczenie.. Nauczyciele 4 września 2019.. Czas trwania : 45 minut.. S. Temat lekcji: Czasownik bez tajemnic.. Domino - Past Continuous - opowiadanie.. Można je z powodzeniem wykorzystać… Lekcja 1.. Zadanie: W jakim rodzaju występują czasowniki w podanych zdaniach?. Zawsze to jakiś konkret do manipulowania..

Już wkrótce pojawi się kolejna lekcja, w której będzie mowa o czasowniku.

Cele sformułowane w języku ucznia: dowiesz się, czym są przypadki rzeczownika,1.. Podanie celu i tematu zajęć.. Marzec.. Materiały dla nauczycieli angielskiego Autor Martyna .. Klasa: 5d TEMAT: Czasownik i rzeczownik - odmienne części mowy - ćwiczenia utrwalające CELE: Cel główny: Utrwalenie wiadomości o czasowniku i rzeczowniku.. Cele szczegółowe: • uczeń wie na jakie pytania odpowiada czasownik i rzeczownik • uczeń potrafi wyszukać czasownik i rzeczownik w zdaniu .Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Typ lekcji: lekcja problemowa Cele lekcji: Ogólne: - uczeń utrwala podstawowe informacje o czasowniku, - uczeń potrafi wykorzystać w praktyce poznane wiadomości.. Po sprawdzeniu czy uczniowie zapamiętali materiał, można (w ramach dostępnego czasu) wykorzystać fiszki następująco: 1.. Liczba pojedyncza 1 osoba - ja (rysuję, czytam, piszę, idę) 2 osoba - ty (rysujesz, czytasz, piszesz, idziesz)Przedmioty.. Następnie z tekstu z podręcznika (str. 47) uczniowie mają za zadnie wypisać parę wyrazów, które mówią o tym, co ktoś robi lub co się z kimś dzieje.. Czas zabawy jest ograniczony.. Temat zajęć - Baw się częściami mowy - powtórzenie i utrwalenie wiadomości.. Tata pojechał po części do samochodu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt