Na co zwracać uwagę przy zakupie auta

Pobierz

Przede wszystkim warto zobaczyć od dokładnego obejrzenia jego wyglądu.. komora silnikaPrzed kupnem auta oprócz rutynowego sprawdzenia płynów (ich stanu i poziomów), sprawdzamy stan opon, tarcz hamulcowych, klocków, amortyzatorów, elementów zawieszenia, układ wydechowy etc. Może się zdarzyć, że auto jest bezwypadkowe, ale jego stan techniczny jest opłakany, a naprawy zużytych podzespołów mogą pochłonąć tysiące złotych.. Wszystkie ruchy kierownicą powinny być płynne i bez oporów.. Przy zakupie opon warto zwrócić także uwagę na inne parametry, a mianowicie ich nośność i prędkość.. Szukaj większych i mniejszych odprysków, widocznej szpachli, ognisk korozji i miejsc, w których świeży lakier był nakładany na stary.. Jeśli silnik jest idealnie czysty, to zapewne został umyty przez właściciela.. Niezależnie od tego, czy ktoś zmienia auta co dwa lata czy co dekadę, kupno kolejnego pojazdu wiąże się z emocjami i podejmowaniem poważnych decyzji.Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu - stan techniczny Na tym etapie musisz ustalić stan techniczny samochodu.. W tych oznaczeniach kryją się informacje .Powyższe propozycje to nie jedyne rodzynki na rynku aut używanych, których zakup nie musi wiązać się z inwestycją kilku lub kilkunastu tysięcy w reanimację skrajnie zaniedbanego czy powypadkowego egzemplarza..

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze używanego samochodu?

To właśnie dopiero podczas jazdy samochodem możemy stwierdzić, czy auto rzeczywiście jest takie wspaniałe, jak twierdzi sprzedający.. Pamiętajmy, że idealny lakier w przypadku starszego auta jest bardziej podejrzany niż drobne usterki.Oct 21, 2021Aug 3, 2021Dla większości klientów przy zakupie nowego auta nadal niezwykle ważna jest cena na fakturze.. Tymczasem wcale nie powinniśmy patrzeć tylko na nią.. Lakier i nadwozie - sprawdźmy obecność odprysków czy szpachli.. Zakup nowego samochodu to zawsze duże wydarzenie.. Możliwość inspekcji samochodu od spodu jest już tak popularnym wymogiem pośród klientów, że niektóre komisy samochodowe same .May 10, 2021Oct 9, 2020Jun 3, 2020Feb 20, 2022Zajrzyj pod pokrywę i pod auto - zwróć uwagę, czy nie ma żadnych wycieków.. Wystarczy odrobina szczęścia oraz uwagi podczas poszukiwań, aby znaleźć auto solidne i dobrze utrzymane.. [3] Wybierz auto zarejestrowane w Polsce - stroną umowy powinien być np. komis samochodowy, a nie osoba, od której komis ten kupił samochód.Auta elektryczne są ekologiczne, a podnoszony przez ich przeciwników argument związany z niekorzystnym dla środowiska procesem produkcji i przetwarzania zużytych baterii traci rację bytu wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, które zmniejszają zużycie rzadkich pierwiastków i umożliwiają coraz skuteczniejsze przetwarzanie odpadów.Jeżeli będziemy mieć szczęście, to możemy trafić na starszy pojazd, który był mało eksploatowany..

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na stan nadwozia i lakieru.

Indeks prędkości oznaczany jest literami alfabetu, od A1 do Y.. Podczas kupna używanego samochodu należy dokładnie obejrzeć podwozie.. Jeśli auto jest na podnośniku lub na kanale, mamy idealny wgląd we wszystkie te podzespoły.Sep 4, 2020Wybór Kierowców.. Każda opona poruszająca się po krajach Unii Europejskiej musi posiadać stosowne oznaczenia.. Przede wszystkim zajrzyj pod dolne krawędzie drzwi, błotniki i progi.Nov 19, 20207 days agoPrędkość i nośność opon.. Podwozie możesz sprawdzić na stacji kontroli pojazdów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt